Yakatown
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yakatown

Senatör-Ebda-Neferi Masiv-Heatrap-Albay-Zıned ı.p-Overdoz-Eglog-Alesta-ÇawuŞ-Barbaros

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİstatistikler

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... !

2 posters
YazarMesaj
Mr.CrueL
King Gangster
King Gangster
Mr.CrueL

Erkek Mesaj Sayısı : 174
Lakap : [!] * Albay * [!] ®

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! Empty
MesajKonu: Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... !   Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! Icon_minitimeCuma Şub. 20, 2009 4:02 pm

Duvarlara resim çizip milyoner oldu

Sokakta yanınızdan geçse tanımazsınız. Ama tek bir çizgisi bile milyonlarca dolar ediyor: İşte en gizemli milyarder.

Yüzünü çok az kişi gördü. Ama dünyanın bütün koleksiyoncuları bu 'gerilla sanatçının' peşinde. Milyonlarca dolar ödeyerek yapıtlarını satın alanlar arasıda Angelina Jolie ve Christina Aguilera gibi Hollywood yıldızları da var. Son olarak Londra'nın Portdo Bello yolunda resim çizdiği bir duvar internetteki e- bay sitesinde açık arttırmaya çıktı ve 280 bin Sterlin'e yani yaklaşık 475 Bin YTL'ye ) alıcı buldu.

İngiltere'den Filistin'e ve Avrupa'dan ABD'ye kadar dünyanın pek çok yerinde duvarlara çizdiği resimlerle tanınan Banksy, günümüzün en ünlü grafiti sanatçısı.

Gerçek adını gizleyen, medyaya yüzünü yüzünde kar maskesiyle poz veren Banksy'nin serüveni İngiltere'nin Bristol kentinde başladı. Aslında kasap olmak için eğitim alan Banksy, sonunda Londra'dan New York'a Barcelona'dan Batı Şeria'ya kadar dünyanın dört bir yanındaki duvarlara izlerini bırakan 'gezgin ve anarşist' bir sanatçıya dönüştü.

Ünü o kadar yayıldı ki, pek çok koleksiyoner, onun çizimlerini satın alabilmek için hiç bir fırsatı kaçırmıyor ve yüzbinlerce dolar saymayı da göze alıyor.

Kendi deyimiyle 'sokaklarda bombardıman' yapmaya çalışan Banksy'nin ünlü olmak gibi bir derdi yok. Her ne kadar çoktan ünlü olsa da. Bu yüzden de gerçek kimliğini gizli tutuyor. Bunu da şu ilginç cümlelerle açıklıyor: "Sanırım, önünüzde çirkin suratlarını göstermek için can atan yeterince kendini beğenmiş salak var. Gidip ufak çocuklara büyüdüklerinde ne olmak istediklerini sorun, alacağınız yanıt şudur: "Ünlü olmak istiyorum." sorduğunuzda sebebini ya bilmezler ya da önemsemezler. ben sadece iyi görünen resimler yapmaya çalışıyorum, kendim iyi görünmeye çalışmıyorum."

İŞTE BANKSY'NİN EN ÜNLÜ DUVAR RESİMLERİ

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! 01

Banksy'nin Londra'nın antikacılarıyla ünlü Porto Bello yolunda yaptığı bu duvar resmi e-bay'da satışa çıktı ve tam 208 Bin Sterline (yaklaşık 475 Bin YTL) alıcı buldu.

-______________________________________________________________________________________

resimlerin devamı en kısa zamanda....
Rapper
Gelişmiş Mc
Gelişmiş Mc

Erkek Mesaj Sayısı : 68

MesajKonu: Geri: Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... !   Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! Icon_minitimeC.tesi Şub. 21, 2009 1:51 am

vay vay vay ...
Mr.CrueL
King Gangster
King Gangster
Mr.CrueL

Erkek Mesaj Sayısı : 174
Lakap : [!] * Albay * [!] ®

MesajKonu: Geri: Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... !   Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! Icon_minitimeC.tesi Şub. 21, 2009 9:25 am

İşte Banksy'nin En Ünlü Duvar Resimleri

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! 2445

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! 456

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! Balloon

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! Banksy

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... ! Copgirl3

Duvarlara Resim Çizip Milyoner Oldu ... !
1 sayfadaki 1 sayfası